GLAS OCH KERAMIK / Glas / Skål 4161167

nr 416 1167

Skål

Kosta, sign. JH, dia:21

Utrop:

100 kr

Såld:

100 kr

måndag 5 juni 2006

5/6 15:54:38 1      Vinnande bud

Kosta Boda Glasbruk
Kosta är Sveriges äldsta glasbruk, grundat 1742.
Signe Persson-Melin (f. 1925)